Atrakcje regionu

Ośrodek rehabilitacji LIB-MED

Ośrodek rehabilitacji LIB-MED Michałów. Możliwośc skorzystania z z zabiegów rehabilitacyjnych w zakresie fizykoterapii , która umożliwia wykonywanie zbiegów magnetoterapii, impulsowego pola elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości, diatermii krótkofalowej, naświetlania IR, elektroterapii, ultradźwięków, laseroterapii oraz ktioterapii,hydroterapii, masażu na samomasującym łóżku nefrytowym oraz masażu kalsycznego.
Dodatkowo placówka posiada dwie sale do ćwiczeń - jedna przeznaczona do kinezyterapii (wypsoażona w UGUL, rotory, tablicę do ćwiczeń manualnych), a druga wyposażona w srzęt fitness.
Zajęcia fitness prowadzone sa przez rehabilitantkę, a ćwiczenia - czas trwania oraz intensywność są dobierane wesług indywidualnych potrzeb.

Ponidzie

Ponidzie jest fascynującym, chociaż wciąż nie odkrytym regionem Polski. Zleży w południowej części województwa Świętokrzyskiego i graniczy z województwem Małopolskim. Dzięki dużemu urozmaiceniu terenu, wspaniałym zabytkom i unikalnej przyrodzie jest to bardzo atrakcyjny region dla turystów. Ponidzie oferuje możliwość uprawiania różnych form turystyki aktywnej. Przez Ponidzie jeździ jedna z niewielu czynnych zabytkowych kolejek wąskotorowych "Express Ponidzie". Trasa wiedzie z Pińczowa do Jędrzejowa.  6km od Pińczowa w Miejscowości Młodzawy znajduje się przepiękny ogród botaniczny "Ogród na Rozstajach.

Busko Zdrój - Uzdrowisko

Busko Zdrój to miejscowość turystyczno-uzdrowiskowa. Spokój oraz czyste powietrze sprawiają, że co roku przyjeżdża tu tysiące kuracjuszy z całej Polski. Gmina Busko-Zdrój przyciąga pięknym krajobrazem, licznymi zabytkami i rezerwatami przyrody, a w szczególności unikatowymi walorami leczniczymi. W Busku-Zdroju, znajdują się najlepsze w Europie wody siarczkowe, mające właściwości leczenia wielu chorób reumatycznych, neurologicznych, pourazowych. Znakowane szlaki turystyczne pozwalają na uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.

Pińczów

Pińczów nazywany był sarmackimi Atenami i słynął jako główny ośrodek reformacji – zachował wiele cennych zabytków:  zespół klasztorny reformatów sanktuarium Matki Boskiej Mirowskiej, pamiętający czasy gotyku - popauliński zespół klasztorny, wspaniała kaplica św. Anny, pałac Wielkopolskich, tzw. Dom na Mirowie z przełomu XVI i XVII w oraz jedna z najstarszych na Kielecczyźnie  synagoga sięgająca początkami XVI w.

Ogród na Rozstajach

Ogród na Rozstajach znajduje się 6km od Pińczowa w Miejscowości Młodzawy. Założony został przez artystę rzeźbiarza Tadeusza Kurczynę. Stworzył on istnie bajkowy krajobraz. Na terenie możemy zobaczyć kilkunastometrowy wodospad, jaskinię, łabędzie i bażanty na wolności, oczka wodne oraz niezliczoną ilość kwiatów i krzewów. Ogród który powstał kiedyś wyłącznie na potrzeby właściciela, stał się tak popularny wśród turystów, że teraz jest dla nich udostępniany w
soboty i niedziele za niewielką opłatą.

Turystyczna kolejka wąskotorowa

"Ponidzie Ekspres" - Bardzo ciekawą i atrakcyjną ofertą turystyczną są wycieczki organizowanie przez Jędrzejowską Kolej Dojazdową zabytkową ciuchcią. Trasa przebiega przez przepiękne tereny turystyczno - krajoznawcze Ponidzia,
gdzie można podziwiać uroki ziemi jędrzejowskiej i pińczowskiej.

Jędrzejów

Jędrzejów - Miasto powiatowe w południowej części województwa świętokrzyskiego.Szczególną atrakcją jest kolej wąskotorowa "Ekspres Ponidzie".Trasa jej rozpoczyna się w Jędzrzejowie przebiega przez najpiękniejsze zakątki Ponidzia aż do Pińczowa.Będąc w Jędrzejowie warto odwiedzić Muzeum Zegarów, którego zbiory są jedne z największych w Europie.

Zespół Parków Krajobrazowych Ponidzia

Zespół Parków Krajobrazowych Ponidzia skupia najcenniejsze i najbardziej charakterystyczne cechy przyrodnicze i krajobrazowe Niecki Nidziańskiej. Znajduje się tu większość chronionych na jej obszarze obiektów przyrodniczych o wysokiej randze, liczne stanowiska roślin i zwierząt zagrożonych i chronionych, a także interesujące zabytki architektury, stanowiska archeologiczne, zespoły urbanistyczne i zabytki sztuki ludowej.

Spływ Kajakowy Nidą

Szlak wodny Nidy Polecany odcinek Motkowice-Pińczów-Wiślica. Piękny szlak kajakowy. Wypożyczalnia kajaków  w MOSiR w Pińczowie, tam także można załatwić transport do Motkowic.